6 stycznia 2014

Komplet łazienkowy

 Tak mnie noworocznie wzięło na szycie, że ach. Dzięki uprzejmości dzieci i męża szyję i szyję i szyję. Wprawdzie jutro wszystko znów przewróci się do góry nogami, bo zacznie się czas pracy i nauki. Ale jutro mają do mnie przyjść nowe materiały i z radości aż przebieram nogami. Dlatego między innymi szyję głównie rzeczy małe, które nie wymagają kilkudniowego siedzenia przy maszynie.
 Pamiętacie brązowy pojemniczek na kosmetyki ? Mój pierwszy taki.Od tego czasu powstało już kilka innych, szytych różnymi metodami, bo szukam cały czas tego, który będzie dla mnie najprzyjemniejszy. Wszystkie jednak poszły już w inne dobre ręce. Nie chciałam aby mój pojemnik był samotny, a resztek brązowej tkaniny mam jeszcze sporo. Zabrałam się za uszycie ubranka na kubek, który służy nam jako pojemnik na szczoteczki do zębów. Kombinowałam, dumałam i powstało takie ubranko.


Koronka jest wiązana nad uszkiem. Łatwo można zdjąć ubranko i wyprać.


Od dołu ucho trzyma gumka. Z tą gumką to trochę miałam przygód. I widać jak i tak jakiś mini-gumkowy ogonek wyszedł mi na wierzch, ale już mu podarowałam. Tym razem ;)


Z efektu tak się ucieszyłam, że idąc za ciosem uszyłam jeszcze torbę na papier toaletowy, który nie mieści nam się w zbyt płytkich szafkach, a na podłodze nie jest bezpieczny, bo upodobała go sobie nasza córeczka. Dotąd nieładnie wyglądał stojąc w foliowym opakowaniu na pralce. Teraz prezentuje się znacznie przyjmniej. Sami oceńcie.

komplet łazienkowy3 komentarze:

  1. Suuper komplecik sobie sprawilas :):) Bardzo fajnie wyszlo :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładny komplecik uszyłaś. Taki elegancki !

    OdpowiedzUsuń
  3. No, no,no....komplecik pierwsza klasa. Nie powiedziałabym, że w jednym z tych uszytków pomieszkuje papier:)

    OdpowiedzUsuń