29 grudnia 2013

Nabytek świąteczny

 Aniołek, który pomagał a tym roku w przygotowywaniu prezentu pod choinkę dla mnie spisał się na medal. Także szyciowo. Może po prostu wystarczająco grzeczna byłam? A może widział, że szycie sprawia mi coraz większą frajdę? Tak czy siak znalazłam wśród cudowności książkę "Proste i modne szycie" z Łucznika. Trochę czytałam tu i tam na forach szyciowych o tej pozycji i nawet zastanawiałam się czy sobie nie kupić. Teraz już wiem, że zakup tej książki dla początkującej krawcowej to strzał w dziesiątkę. Zaskoczyła mnie objętość - ponad 300 stron formatu A4 - pełna jasnych opisów, czarno-białych rycin, wskazówek dotyczących rodzajów materiałów, sprzętu szyciowego, sposobów szycia i cały ogrom informacji jak uszyć... różne modele rękawów, kołnierzy, pasków, zapięć itp. itd. Przejrzałam od deski do deski i wiem, że będzie mi mocno pomocna.
 Świątecznie maszyna odpoczęła sobie ode mnie, a ja trochę od niej. Apetyt na szycie mam jednak ogromny i być może już dzisiaj uda mi się zasiąść do szycia. A głowę mam tak pełną pomysłów, że aż się boję czy cały następny rok wystarczy na ich realizację.

4 komentarze:

 1. Suuper :):) Najwazniejsze ,ze zadowolona jestes z prezentu :):) Pozdrawiam juz prawie Noworocznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce. Czy w niej są tylko porady dotyczące szycia odzieży czy to pozycja, która przyda się również komuś takiemu jak ja, kto ubrań nie szyje? Jak uważasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzę pod tym kątem całość i dam Ci znać :)

   Usuń
  2. Zobacz tutaj: http://lucznik.info/poradnik/ - masz spis treści i kilka stron dostępnych do wglądu.

   Usuń