23 maja 2015

Drobny upominek od serca - DIY

  Odwiedziny znajomych a także odwiedziny u znajomych wiążą się u nas zawsze z drobnymi podarunkami. Lubimy to. W naszym gronie szczęśliwie nikt nie patrzy na cenę, na wielkość, nie licytuje się - kto więcej, lepiej, bardziej. Staramy się aby podarunek cieszył obdarowywanego. Zazwyczaj, nie ukrywam, jest to wino :) którego nigdy w nadmiarze ;)

 Tym razem jednak zdecydowaliśmy się na coś bardziej oryginalnego. Pan domu otrzyma uwarzone przez Męża piwo. Ze swojej strony chciałam aby Pani domu też otrzymała coś fajnego i domowego. Wybór padł na robione w zeszłym roku, wyleżakowane sezonowo, przepyszne przetwory. Wiosna już blisko i to co zostało w naszej piwniczce po zimie niestety nie prezentuje się zbyt dobrze. To znaczy zawartość słoiczkowa jest w stanie wzorowym, ale słoiczki niekoniecznie. Postanowiłam jakoś je "opakować". Nie byłabym sobą, gdybym nie użyła do tego tkanin.

 Użyłam:
- kawałka surówki bawełnianej w naturalnym kolorze,
- ozdobnego sznurka,
- starych jeansów,
- tekturki  (tylna okładka z bloku papierów kolorowych),
- zestawu do nabijania oczek (Lidl mnie ostatnio skusił zestawem 3 w 1)

 Wszystko poszło bardzo sprawnie i prosto. Słoiczki owinęłam kawałkami bawełnianej surówki, obwiązałam kolorowym sznurkiem i dorobiłam zawieszki tekturowe. Dla fajniejszego efektu zawieszki zyskały "podkładkę" z kawałków jeansu i metalowe dziurki. Myślę, że śmiało można zastąpić takie dziurki zwykłymi robionymi dziurkaczem, zszyć jeans z tekturką albo użyć kleju. Na pewno i Wam przychodzi do głowy wiele różnych innych pomysłów. Wystarczy się odważyć i można tworzyć.
Efekt? O taki :)

2 komentarze:

  1. piękne są takie rękodzieła! :)

    Szukasz inspiracji? Zapraszamy do nas!:)))) http://double-dreamers.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń